„Kocham Cię Mamo, kocham Cię Tato”
 
W maju w naszym przedszkolu w każdej grupie wiekowej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Były piosenki, wiersze i inscenizacje. Nie zabrakło również wspólnego tańca w rytmie walczyka wspólnie z rodzicami. Na zakończenie uroczystości były życzenia, odśpiewanie „Sto lat”, oraz wręczenie upominków. Wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek. Podczas trwania tych wyjątkowych imprez panowała ciepła, przyjazna i rodzinna atmosfera.

więcej w galerii

Koziołkowanie w przedszkolu
 
9 maja 2913 do naszego  przedszkola przyjechał Koziołek Matołek. Bardzo się ucieszył ze spotkania z dziećmi i z wszystkimi pięknie się przywitał. Całe przedszkole  świetnie się bawilo podczas odgadywania zagadek, oraz wspólnych zabaw ruchowych. Przedszkolaki miały także okazję podkuć się jak nasz Koziołek. Zadowolony Matołek żegnając się z dziećmi podziękował za wspaniałą zabawę i wyruszył z powrotem do Pacanowa.

więcej w galerii

Zakończenie roku i pożegnanie starszaków
 
Dnia 19 czerwca 2013 odbyło się uroczyste zakończenie roku w grupie dzieci 6 letnich. Starszaki zaprezentowały montaż słowno – muzyczny, oraz taniec. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki, które wręczyły Panie z grupy wraz z Panią Dyrektor. Kilka dni później 21 czerwca starszaki pożegnały także 5 latki prezentując pantomimę „Na łące”, a dzieci z młodszych grup piosenki o lecie. Wszyscy życzymy przyszłym uczniom wielu sukcesów w szkole!

więcej w galerii

Rozstrzygnięcie zbiórki makulatury i plastikowych nakrętek
 
Dnia 17 maja odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie zbiórki makulatury i plastikowych nakrętek. Dzieci, które wzięły udział w zbiórce otrzymały pamiątkowe dyplomy, oraz nagrody.

więcej w galerii

Wiosenny jarmark piosenek
 
W maju w naszym przedszkolu zagościł wszystkim nam dobrze znany Leszek Orzeszek, który porwał wszystkie dzieci do tańca i zabawy przy dźwiękach wiosennych piosenek. Wszyscy świetnie się bawili, panowała wesoła  i miła atmosfera.

więcej w galerii

Wycieczka do Dino Parku
 
18 czerwca 2013 dzieci z całego przedszkola pojechały na wycieczkę do Parku Jurajskiego w Krasnobrodzie. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się o czasach prehistorycznych, obejrzeć eksponaty, oraz jaja dinozaurów. Dzieci mogły także pobawić się na placu zabaw, oraz zwiedzić kapliczkę Św. Rocha. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i atrakcji.

więcej w galerii

Wycieczka do lasu
 
12 czerwca dzieci wybrały się na wycieczkę do lasu w Niemienicach. Wszyscy przeszli ścieżką edukacyjną podziwiając i obserwując piękno przyrody. Następnie dzieci zjadły pieczone na ognisku kiełbaski, po czym z radością pobiegły bawić się na leśnej polanie piłkami i chustą animacyjną. Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy wróciliśmy do przedszkola.

więcej w galerii

Wycieczka do straży

 

Dnia 7 maja 2013 dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Podczas spotkania ze strażakami dzieci miły okazję poznać ich pracę, oraz obejrzeć sprzęt za pomocą którego strażacy wyjeżdżają na akcie ratownicze. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała i w świetnych nastojach wróciliśmy do przedszkola.

więcej w galerii

Dni otwarte w szkole
 
Dzieci 5 i 6 letnie z naszego przedszkola miały okazję poznać Zespół Szkół Nr 4 podczas Dnia Przedszkolaka, oraz Zespół Szkół Nr 5. Dzieci zwiedziły sale znajdujące się w szkole, oraz obejrzały część artystyczną w wykonaniu dzieci pt. „Pchła Szachrajka”, a także wykonały wspólną pracę plastyczną pt. „Wiosenna łąka”. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.
 

więcej w galerii

 Dzień Otwarty w Kubusiu
 
Dnia 5.04.2013 w Przedszkolu Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbył się „Dzień Otwarty”, który miał na celu uświadomienie dzieciom, że pobyt w przedszkolu może być dla nich ciekawą i wesołą zabawą, oraz formą radosnego działania. Przybyli goście mieli okazję zwiedzić przedszkole, oraz uczestniczyć na zajęciach w poszczególnych grupach wiekowych. Dzieci miały także okazję obejrzeć teatrzyk pt. „Pinokio” wykonaniu prawdziwych aktorów. Na zakończenie wszystkie przyszłe przedszkolaki otrzymały kolorowe baloniki, oraz zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości – dzieci oraz ich rodziców i dziadków - był to mile spędzony czas. Dzień Otwarty zorganizowała Ewa Torbiczuk.

więcej w galerii

Dzień Ziemi
 
Dnia 22.04.2013 dzieci z Przedszkola Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie w ramach obchodów Dnia Ziemi odwiedziły Pana Burmistrza Krasnegostawu Andrzeja Jakubca. Podczas spotkania przedszkolaki zaprezentowały koncert piosenki ekologicznej. Następnie barwnym korowodem z hasłami ekologicznymi i kwiatami przeszły ulicami miasta i zachęcały mieszkańców do dbania o środowisko. Kontynuując obchody Dnia Ziemi dnia 23.04.2013 w przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny turniej wiedzy ekologicznej pod hasłem „Flora i fauna naszych lasów”, z udziałem pani leśnik Moniki Krysiak. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą ekologiczną z zakresu ochrony przyrody i najbliższego środowiska.

więcej w galerii

„Flora i fauna naszych lasów”
 
Dnia 23.04.2013 w Przedszkolu Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbył się międzyprzedszkolny turniej wiedzy ekologicznej pod hasłem „Flora i fauna naszych lasów”. Dzieci 6 letnie z miejskich przedszkoli wykazały się ogromną wiedzą z zakresu przyrody, oraz zaprezentowały piosenki ekologiczne. W spotkaniu uczestniczył honorowy gość pani leśnik Monika Krysiak.  Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Krasnystaw – Andrzeja Jakubca. Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Konkurs przygotowały i prowadziły nauczycielki Ewa Liszka i Edyta Grzesiak. Z kolei 26.04.2013 odbył się przegląd piosenki ekologicznej pod hasłem „Jestem małym ekologiem” dla dzieci 5 letnich z miejskich przedszkoli. W nagrodę przedszkolaki zostały zaproszone na małe co nie co, oraz wszyscy otrzymali nagrody. Przegląd piosenki przygotowały nauczycielki Ewa Torbiczuk i Danuta Perestaj.

więcej w galerii

Kochamy naszą przyrodę
 
16.04.2013 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w międzygrupowym konkursie wiedzy ekologicznej pod hasłem „Kochamy naszą przyrodę”. Wszyscy reprezentanci z poszczególnych grup wykazali się ogromną wiedzą z zakresu ekologii i przyrody. W nagrodę za aktywny udział w konkursie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę. Konkurs przygotowała i prowadziła Ewa Torbiczuk.

więcej w galerii

Kochamy zwierzęta
 
W związku z zakończeniem akcji charytatywnej, podczas której zbieraliśmy karmę dla bezdomnych zwierząt dla fundacji VIVA dzieci, które wzięły udział w akcji  w nagrodę wybrały się na wycieczkę do sklepu zoologicznego „Aza”, gdzie miały okazję obejrzeć różne zwierzątka. Gościem specjalnym była suczka Aza, która pokazała przedszkolakom różne sztuczki. Dzieci otrzymały także pamiątkowe dyplomy, oraz słodkie niespodzianki. Akcję zorganizowała Ewa Torbiczuk.

więcej w galerii

Dzień Kobiet w „Sowach”
 
Dnia 8 marca w grupie „Sowy” wszystkie małe kobietki otrzymały od chłopców piękne kwiaty, oraz słodki upominek. Było to bardzo miła i zaskakująca niespodzianka. Wszystkie dziewczynki bardzo dziękują za pamięć:)

więcej w galerii

Powitanie wiosny
 
Dnia 21 marca 2013 dzieci z naszego przedszkola z kolorowymi kwiatami z bibuły i gaikiem, wybrały się na park miejski, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolaki idąc barwnym korowodem ulicami miast  śpiewały piosenki o wiośnie oraz szukały jej oznak w przyrodzie. Mamy nadzieję że wiosna tuż, tuż…!

więcej w galerii

Poznajemy zawody
 
 Z okazji Dnia Kobiet 8 marca do naszego przedszkola zostały zaproszone mamy, które wykonują ciekawe zawody. Pani Agnieszka Chlewicka zaprezentowała zawód przedstawiciela handlowego, a Pani Magdalena Chłopek zawód pielęgniarki. Dzieci z wielką uwagą słuchały tego  co mówiły o swojej pracy zaproszone Panie, oraz zadawały wiele pytań dotyczących przedstawionych zawodów. Na zakończenie dzieci z każdej grupy zaśpiewały dla Pań piosenki i wręczyły upominki przygotowane specjalnie na tę okazję. Serdecznie dziękujemy za gościnę w naszym przedszkolu!

więcej w galerii

Walentynki
 
Dnia 14 lutego w naszym przedszkolu odbyły się Walentynki z Kubusiem Puchatkiem. Wszyscy  przyszli ubrani na czerwono, był to prawdziwy dzień miłości i przyjaźni. W zabawie walentynkowej wzięli także udział ewaluatorzy: pani Dorota Kurzyńska i pan Dariusz Sułkowski, którzy gościli w naszym przedszkolu. Wszyscy wzięli udział w zabawach związanych z walentynkami tj. „Nie chcę Cię znać”, „Misie dwa” itp. Nie zabrakło również Kubusia Puchatka, który wspaniale się bawił przy wesołej muzyce. Na koniec  czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pierniczka serduszko. Spotkanie przygotowała i prowadziła nauczycielka Ewa Liszka.

więcej w galerii

Wycieczka do Szkoły Muzycznej
 
Dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone na koncert do Szkoły Muzycznej w Krasnymstawie. Podczas koncertu przedszkolaki miały okazję posłuchać jak uczniowie szkoły grają na różnych instrumentach prezentując swoje umiejętności. Wszyscy z uwagą i zaciekawieniem słuchali utworów muzycznych. Dzieci miały możliwość poznania wyglądu i odgłosu wielu ciekawych instrumentów oraz ich nazw: flet, klarnet, saksofon, trąbka,  puzon, gitara, ksylofon, obój itp.  Jesteśmy przekonani, że niektóre z dzieci będą chciały uczyć się gry na jednym z pokazanych instrumentów i zostaną uczniami Szkoły Muzycznej.

więcej w galerii

Bal Maskowy
 
31 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Maskowy.  W pięknie przystrojonej sali rozbrzmiewała rytmiczna muzyka, która zachęcała wszystkie dzieci do tańca. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje, z maskami na twarzy chętnie korzystały z przygotowanych przez wodzireja Dawida Modrzejewskiego muzycznych niespodzianek. Jednak wszyscy czekali na upragnionego gościa – Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami. Była także okazja do zabawy z Mikołajem, oraz do wykonania pamiątkowego zdjęcia z przemiłym gościem. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok. Imprezę przygotowała nauczycielka Danuta Perestaj.

więcej w galerii

Babciu, Dziadziu kochamy Was!
 
Jak co roku dzieci z poszczególnych grup w naszym przedszkolu zaprosiły swoje Babcie i Dziadziów na uroczyste spotkania z okazji ich święta. Przedszkolaki zaprezentowały przybyłym gościom program artystyczny. Wiersze, piosenki i tańce wykonywane przez dzieci wywoływały na twarzach Babć i Dziadków uśmiech, a w oku kręciła się łezka szczęścia.   Dzieci wykonały dla swoich ukochanych Babć i Dziadków przepiękne laurki. Po występach przy słodkim poczęstunku zaproszeni goście dzielili się swoimi wrażeniami.

więcej w galerii

Jasełka dla przedstawicieli instytucji.
 
Starszaki po raz kolejny miały okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami aktorskimi podczas spotkania z przedstawicielami instytucji współpracujących z naszym przedszkolem. „Króliczki” zaprezentowały gościom Jasełka, które na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie. W klimacie Bożonarodzeniowej szopki dzieci przedstawiły historię narodzin Pana Jezusa. Przedszkolaki za swój występ zostały nagrodzone wielkimi brawami. Słowa uznania otrzymały także panie, które przygotowały dzieci do występu: Edyta Grzesiak i Ewa Liszka.

więcej w galerii

Kolędujące Króliczki
 
W styczniu „Króliczki” przedstawiły Jasełka dla dzieci z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 1 w Krasnymstawie, a kilka dni później dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola Specjalnego dla Dzieci Niepełnosprawnych. Gdy rozpoczęło się przedstawienie ucichły rozmowy i wszyscy w skupieniu wsłuchiwali się w piękny tekst. Oprawa muzyczna oddawała nastrój i powagę chwili. Dzieci wspaniałe wcieliły się w swoje role. Ubrane w piękne biblijne stroje tworzyły żywą szopkę. Perfekcyjnie odtworzona fabuła, przeplatana kolędami i piękną muzyką wprowadziła zgromadzonych widzów w nieukrywany zachwyt. Dziękujemy za wizytę i miłą atmosferę podczas spotkania!

więcej w galerii

Muzyczne niespodzianki
 
10 stycznia 2013 r. w Przedszkolu Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie zagościł pan Andrzej z Białegostoku. Artysta zaprezentował dzieciom ciekawe, samodzielnie wykonane, niekonwencjonalne instrumenty muzyczne. Każdy z nich posiadał swoją nazwę, a wykonane były z doniczek plastikowych, rur, blaszanych naczyń itp. Przy ich akompaniamencie śpiewał piosenki. W tworzenie muzyki włączyły się dzieci. Gość rozbudził w dzieciach inwencję twórczą i pomysłowość. Radosne przedszkolaki zaprosiły pana Andrzeja na następną wizytę w przedszkolu.

więcej w galerii

Przegląd kolęd i pastorałek w Przedszkolu Nr 1
 
14 stycznia dzieci z grupy IV „Króliczki” wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który się odbył w Przedszkolu Nr 1. Przy nastrojowej dekoracji przedszkolaki z naszego przedszkola zaprezentowały kolędę i pastorałkę. Dodatkowym atrybutem spotkania był występ naszego przedszkolaka Dawida Szwala, który zagrał kolędę na instrumencie. Dzieci za występ otrzymały dyplomy, oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Krasnegostawu Andrzeja Jakubca.

więcej w galerii

Mikołajkowe zawody sportowe
 
Dzieci z grupy IV „Króliczki” wzięły udział w mikołajkowych zawodach sportowych zorganizowanych przez MOSiR. Przedszkolaki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności, oraz zapał prawdziwego sportowca. W nagrodę za udział dzieci otrzymały dyplom, oraz nagrody.

więcej w galerii

Mój przyjaciel Miś
 
Od kilku lat z okazji Dnia Pluszowego Misia Przedszkole Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie organizuje  wiele atrakcji dla dzieci i ich pluszowych misiów. W tym roku Dzień Misia obchodzony był bardzo uroczyście i radośnie. Dzieci bawiły się ze swoimi misiami przy muzyce, rozwiązywały zagadki dotyczące ulubionych bohaterów, oraz brały udział w zmaganiach konkursowych. Wszyscy świetnie się bawili, a w nagrodę każdy otrzymał kolorowankę z ulubionym bajkowym misiem. Spotkanie prowadziła nauczycielka Danuta Perestaj.

więcej w galerii

Odwiedził nas Mikołaj…
 
6 grudnia dzieci z Przedszkola Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odwiedził długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Każda grupa wiekowa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne śpiewając piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Przedszkolaki zaprosiły także Mikołaja do wspólnych zabaw przy muzyce. Wszystkie dzieci były przez cały rok bardzo grzeczne, więc Mikołaj obdarował każdego prezentem. Był to dzień pełen wrażeń i radości dla wszystkich dzieci. Spotkanie przygotowała i prowadziła nauczycielka Edyta Grzesiak.

więcej w galerii

Spotkania wigilijne w przedszkolu
 
Jak co roku, zgodnie z tradycją naszego przedszkola każda grupa wiekowa organizuje spotkania wigilijne z rodzicami i dziećmi. Podczas spotkań przedszkolaki prezentują bożonarodzeniowe jasełka, ubierają z rodzicami choinkę, recytują wiersze, oraz wykonują ozdoby choinkowe. Wszyscy kolędują łamiąc się opłatkiem, życząc sobie Wesołych Świąt!!

więcej w galerii

Spotkanie z panią plastyk
 
Dnia 14.XII. 2012r w Przedszkolu Nr 4 im Kubusia Puchatka odbyło się spotkanie z panią plastyk – Joanną Kawęcką. Pani Joasia zaprezentowała dzieciom różne techniki plastyczne tj. rzeźba, malarstwo, wyklejanka, kolaż i frotaż. Dzieci dowiedziały się także na czym polega praca plastyka. Wszystkie dzieci bardzo lubią malować, więc zainspirowane spotkaniem z panią plastyk, dzieląc się na grupy namalowały farbami swoje obrazki. Wszystkie wyszły świetnie, więc można było obejrzeć je na wystawie w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie. Na zakończenie wszyscy życzyli pani Joasi Wesołych Świąt. Spotkanie przygotowała i prowadziła nauczycielka Ewa Torbiczuk.

więcej w galerii

Świąteczna wycieczka do Biblioteki
 
Dnia 17. XII.2012 dzieci z grupy III „Sowy” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki dla dzieci w Krasnymstawie. Pani Monika Kulawczuk przeczytała dzieciom „Wigilijną opowieść”, a następnie przedszkolaki z wielkim zapałem kolorowały świąteczne choinki, które można było obejrzeć na wystawie w Bibliotece. Na zakończenie spotkania wszyscy złożyli Paniom życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

więcej w galerii

Wigilia w przedszkolu

 

Dnia 21. XII.2012r w Przedszkolu Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbyła się Wigilia dla dzieci i personelu przedszkola. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich ksiądz Robert Farian, który odczytał fragment Pisma Świętego, oraz siostra Ludwika Zelek. Dzieci, pracownicy, oraz goście zaśpiewali pastorałkę „Pastuszek”, poczym każdy połamał się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia. Przy dźwiękach kolęd, oraz przy pięknie udekorowanych stołach wszyscy zjedli uroczysty obiad wigilijny. Spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze.


więcej w galerii

Hokus pokus, czary, mary niech się spełnią Andrzejkowe czary!!
 
Dnia 29 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki, które były okazją, aby dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości. Nie zabrakło wróżb takich jak: zabawy sercowe, wyścig butów, czarodziejskie karty, a także wiele innych przepowiedni, co dostarczyło dzieciom wielu przeżyć i emocji. O zabawy i tańce przy muzyce zadbał pan Dawid Modrzejewski. Spotkanie andrzejkowe było również okazją do rozbudzenia u dzieci zainteresowania i poznania tradycji ludowej, a także służyło wzmacnianiu więzi emocjonalnej całej przedszkolnej społeczności poprzez integrującą pełną magicznego klimatu zabawę. Imprezę prowadziła Ewa Szewczak.

więcej w galerii

„Sowy” w jesiennych rytmach
 
Dzieci 5 letnie z grupy „Sowy” wzięły udział w Między przedszkolnym konkursie tanecznym pod hasłem „Jesienne rytmy” zorganizowanym przez Przedszkole Nr 5. Przedszkolaki zaprezentowały taniec pt. „Tańcząca wiewióreczka”, za który dostały dyplom i nagrody, które wszystkim bardzo się podobały.

więcej w galerii

Odwiedziny pani Moniki z Biblioteki
 
W listopadzie nasze przedszkole odwiedziła pani Monika Kulawczuk z Biblioteki dla dzieci. Dzieci bardzo uważnie słuchały bajek czytanych przez panią oraz chętnie zaśpiewały kilka znanych piosenek. Wizyta była bardzo udana w związku z czym pani Monika obiecała nas jeszcze odwiedzić.

więcej w galerii

Pasowanie w Kubusiu Puchatku
 
Jak co roku w Przedszkolu Nr 4 w Krasnymstawie, w każdej grupie wiekowej odbywa się uroczyste pasowanie dzieci na Przyjaciół Kubusia Puchatka. Podczas takiej uroczystości dzieci wraz z rodzicami wspólnie się bawią, układają puzzle, śpiewają i tańczą. Każda grupa przygotowuje swój scenariusz imprezy, ale zawsze panuje świetna zabawa i przemiła atmosfera. Każde dziecko zostaje uroczycie pasowane na „Maleństwo”, „Prosiaczka”, „Sowę” i „Króliczka”. Po złożeniu ślubowania i pasowaniu wszyscy goście udają się na przepyszny tort przygotowany specjalnie na tą okazję.

więcej w galerii

Wyjście na cmentarz
 
Dzieci z grupy III „Sowy” wybrały się na cmentarz, aby zapalić znicze na Grobach Nieznanego Żołnierza. W ten sposób uczciły pamięć żołnierzy poległych w obronie niepodległości Ojczyzny.

więcej w galerii

Zabawy z Kubusiem
 
W listopadzie nasze przedszkole odwiedził specjalny gość – Kubuś Puchatek, aby się wspólnie pobawić z dziećmi. Każda grupa zaprosiła Kubusia do różnych wesołych zabaw tanecznych. Wszyscy  świetnie się bawili, a Puchatek dziękując za zaproszenie poczęstował dzieci pysznymi cukierkami.

więcej w galerii

Urodziny Kubusia Puchatka
 
Jak co roku w Przedszkolu nr 4 im Kubusia Puchatka obchodzono urodziny patrona. Wszyscy świetnie się bawili przy tańcach integracyjnych prowadzonych przez pana Dawida Modrzejewskiego. Kubuś Puchatek otrzymał od dzieci moc życzeń i podarków. Jak na urodziny przystało nie zabrakło tortu, który wszystkim bardzo smakował. Uroczystość przygotowała i prowadziła Agnieszka Bosowska – Maciejewska.

więcej w galerii

Przedszkolak bezpieczny na drodze
 
26 października 2012r dzieci 6 letnie z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie wiedzy o ruchu drogowym zorganizowanym przez Przedszkole Nr 6 w Krasnymstawie. „Króliczki” musiały wykazać się znajomością znaków i zasad ruchu na drodze rozwiązując  zagadki i łamigłówki. Zaprezentowały także piosenkę o kolorowych światłach. W nagrodę wszystkie dzieci zostały poczęstowane słodkościami., otrzymały dyplomy i nagrody, które ufundował Urząd Miasta Krasnystaw.

więcej w galerii

Policjant w przedszkolu
 
Jak co roku w Przedszkolu nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Policji w Krasnymstawie. Podczas spotkania Policjanci poruszyli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze, przypomnieli podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożeń np.: gdy się zgubią w sklepie oraz w kontaktach z obcymi ludźmi, korzystania z fotelików podczas jazdy samochodem. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz z jakich sprzętów korzysta w trakcie pracy. Największą atrakcją była jednak możliwość obejrzenia radiowozu.

więcej w galerii

Plener w lesie
 
Korzystając z pięknej jesiennej pogody dzieci z całego przedszkola  wyruszyły na plener malarski do lasu w Borku. Pani leśnik Monika Krysiak zabrała dzieci na spacer ścieżką edukacyjną, pokazując różne drzewa i rośliny. Przedszkolaki zachwycone otaczającą je przyrodą  miały okazję namalować piękny las jesienią. Po zakończonej pracy wszystkie dzieci zostały zaproszone na kiełbaskę, która w lesie smakuje najlepiej.

więcej w galerii

Dzień Edukacji Narodowej
 
Dnia 15 października 2012r w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia zagościły panie emerytki, które kiedyś pracowały w naszym przedszkolu. Dzieci z każdej grupy wiekowej zaprezentowały montaż słowno – muzyczny, oraz wręczyły wszystkim pracownikom upominki przygotowane specjalnie na tą okazję. Następnie pani dyrektor Agnieszka Guz wręczyła pracownikom nagrody serdecznie gratulując szczególnych osiągnięć w pracy.

więcej w galerii

Bezpieczne przedszkole
 
Pod takim hasłem obył się w naszym przedszkolu międzygrupowy konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Gościliśmy panów policjantów, którzy wraz z panią dyrektor Agnieszką Guz stanowili komisję konkursową. Dzieci z każdej grupy wiekowej odgadywały zagadki, układały puzzle, odpowiadały na trudne pytania z zakresy ruchu drogowego i bezpieczeństwa, oraz śpiewały piosenki o bezpiecznym przedszkolaku. Każda drużyna poradziła sobie świetnie otrzymując maksymalną ilość punktów. Komisja konkursowa stwierdziła, że dzieci posiadają ogromną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i zasługują na nagrody. Podczas konkursu panowała miła i wesoła atmosfera. Konkurs przygotowała i prowadziła Agnieszka Bosowska – Maciejewska

więcej w galerii

 
Podchody z Kubusiem w lesie
 
Dnia 26 września 2012r dzieci z naszego przedszkola wybrały się do lasu w Borku na Podchody z Kubusiem Puchatkiem. Po dotarciu na miejsce przedszkolaki wyruszyły podanym tropem na poszukiwania swojego Kubusia z grupy. Wykonując po drodze szereg zadań każda grupa odnalazła swoje ukryte maskotki. W nagrodą za świetnie wykonane zadania wszystkie dzieci zjadły pyszną kiełbaskę z ogniska. Zmęczone, ale pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.

więcej w galerii

Sprzątanie Świata
 
Na początku września w przedszkolu odbyło się Sprzątanie Świata, dzieci uzbrojone w worki na śmieci i gumowe rękawiczki wyruszyły na poszukiwania śmieci w okolicy przedszkola. Przedszkolaki zbierały butelki, papierki, puszki z okolicznych trawników i chodników. W nagrodę za świetnie wykonane zadanie dzieci zjadły pyszną kiełbaskę ufundowaną przez pana Burmistrza Krasnegostawu Andrzeja Jakubca.

więcej w galerii

Wycieczka do Biblioteki
 
Wspieranie czytelnictwa jest bardzo ważnym zadaniem współczesnej edukacji. Bezpośredni kontakt z książką i biblioteką zapewnia też dzieciom trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne, dlatego dzieci z gr „Sowy” wybrały się do Biblioteki dla dzieci w Krasnymstawie w celu m. in. wyrabiania nawyku czytania oraz zamiłowania do książek. W czasie wizyty dzieci dowiedziały się: skąd się biorą kolorowe książki w bibliotece, co oznaczają numerki napisane w książkach, jak stać się czytelnikiem. Zadowolone i zachęcone dzieci dołączyły w większości do kręgu najmłodszych czytelników biblioteki.

więcej w galerii

 

ROK 2011/2012 - ARCHIWUM

 
Czerwony Kapturek w przedszkolu
 
Nauczyciele z Przedszkola Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie wystawili dla przedszkolaków bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Była to dla dzieci ogromna niespodzianka, ponieważ oglądanie swoich nauczycieli, jako aktorów, przebranych w kostiumy było dużą atrakcją. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu i choć bajka każdemu była dobrze znana to wyzwalała duże emocje. Zabawa była przednia, zarówno wśród dzieci, jak i personelu przedszkolnego. Wystawiający bajkę odkryli w sobie nowe talenty i pokłady dobrego humoru.

więcej w galerii

Dzień otwarty w Borku
 
1 czerwca dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone na Dzień Otwarty, który zorganizowało Nadleśnictwo Krasnystaw. Przedszkolaki miały okazję przejść przez ścieżkę dydaktyczną z panem leśnikiem, zjeść pyszną kiełbaskę, a także pobawić się na leśnej polanie. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zadowoleni z wyjazdu.

więcej w galerii

Piknik rodzinny
 
12 czerwca w naszym przedszkolu zorganizowany został Piknik rodzinny. Było mnóstwo atrakcji dla dzieci i dla rodziców tj. malowanie twarzy, zamek dmuchany, trampolina, loteria fantowa, oraz malowanie farbami. Rodzice mieli także okazję zobaczyć swoje pociechy w roli piosenkarek i piosenkarzy podczas występów w Mini Playback Show, jak również podczas zajęcia pokazowego pana od zajęć z rytmiki. Wszyscy uczestnicy Pikniku mogli także zjeść pyszną kiełbaskę z grilla, bigos, a spróbować  różnych rodzajów ciast. Podczas imprezy zarówno humory jak i pogoda dopisały znakomicie.

więcej w galerii

Pożegnania nadszedł czas…
 
22 czerwca dzieci z naszego przedszkola wierszem i piosenką pożegnały kolegów i koleżanki z grupy „Króliczki”, które od września pójdą do szkoły.
Po południu odbyło się uroczyste zakończenie roku dla dzieci i rodziców 6 latków. Przedstawiona część artystyczna wszystkim bardzo się podobała, co potwierdziły głośne brawa. W następnej kolejności    starszaków pożegnały panie z grupy oraz pani dyrektor Agnieszka Guz. Podczas wręczania dyplomów i upominków dla dzieci uścisków i całusów nie było końca. Nie zabrakło również symbolicznych podarunków i kwiatów dla Pań. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który został zorganizowany  w ogrodzie przedszkolnym.

więcej w galerii

Spacer na lody z Kubusiem
 
21 czerwca dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone przez Kubusia Puchatka na lody. Każda grupa wraz z logo przedszkola wyruszyła do lodziarni. Każde dziecko zjadło pysznego loda, który wszystkim bardzo smakował. Po schrupaniu ostatniego kęsa muszelki przedszkolaki wróciły do przedszkola. Było pysznie!

więcej w galerii

Wycieczka do ZOO
 
19 czerwca dzieci z całego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Zoo w Zamościu. Przedszkolaki spacerując po ogrodzie zoologicznym zapoznały się z różnymi gatunkami zwierząt. Dzieci podczas zwiedzania były bardzo zaciekawione i zafascynowane wszystkimi zwierzątkami. Po udanej wyprawie po całym Zoo dzieci spożyły pyszne kanapki, po czym zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola.

więcej w galerii

Brzechwa dzieciom
 
W naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Brzechwa dzieciom”. Przedszkolaki z każdej grupy wiekowej miały okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie prezentując wiersze znanego autora. Atrakcją podczas spotkania było czytanie bajki przez panią dyrektor Agnieszkę Guz. Konkurs przygotowała Ewa Liszka.

więcej w galerii

Dzień Niezapominajki
 
Z okazji Dnia Niezapominajki dzieci z całego przedszkola wybrały się na wycieczkę do lasu w Niemienicach. Podczas pobytu w lesie miały okazję podziwiać piękno przyrody, a także poobserwować z bliska rośliny i ptaki. Następnie przedszkolaki spożyły pyszną kiełbaskę i udały się na świetną zabawę na pobliskiej polance. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała.

więcej w galerii

Jestem zdrowym przedszkolakiem
 
W maju odbył się konkurs wiedzy pod hasłem „Jestem zdrowym przedszkolakiem”. Reprezentanci z każdej grupy wiekowej mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania związane ze zdrowiem. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z zagadkami, quizami i z piciem soku na czas. Dzieci już wiedzą że zdrowie to najcenniejszy skarb człowieka, więc trzeba o nie jak najlepiej dbać. Konkurs przygotowała i prowadziła Ewa Torbiczuk

więcej w galerii

Mamo, Tato kochamy Was!
 
W naszym przedszkolu w każdej grupie wiekowej odbyła się uroczystość z okazji dnia Mamy i Taty. Wszystkie przedszkolaki przedstawiły rodzicom specjalny program artystyczny. Odświętne stroje, niecodzienne dekoracje sal, własnoręcznie wykonane upominki oraz słodki poczęstunek podkreśliły uroczysty charakter tego dnia. Po tak wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

więcej w galerii

Wycieczka do straży
 
Dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Krasnymstawie. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z wyglądem i wyposażeniem wozu strażackiego, każde dziecko mogło wsiąść na chwilę do środka pojazdu. Następnie udaliśmy się do dyspozytorni gdzie pan strażak opowiedział nam o swojej pracy. Strażacy zaproponowali nam także wjazd podnośnikiem strażackim, co dzieciom się bardzo podobało. Na zakończenie dzieci wręczyły strażakom upominki i podziękowania, po czym pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Wycieczkę zorganizowała Edyta Grzesiak.

więcej w galerii

Dbamy o nasze lasy
 
W Przedszkolu Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbył się Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Dbamy o nasze lasy” dla dzieci 5 – letnich. Przedszkolaki z poszczególnych przedszkoli wykonywały prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na wystawie. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały część artystyczną, zaśpiewały piosenkę i wykonały układ artystyczny. Na zakończenie spotkania zostały wręczone nagrody, dyplomy, oraz upominki dla dzieci, które ufundował Burmistrz Miasta Krasnystaw – Andrzej Jakubiec. Spotkanie prowadziły Edyta Grzesiak i Ewa Liszka.

więcej w galerii

Dni Ziemi
 
Z okazji Dni Ziemi dzieci z całego przedszkola wyruszyły na ulice miasta z hasłami ekologicznymi.  Kolorowym korowodem przedszkolaki odwiedziły Urząd Miasta Krasnystaw, gdzie wszystkich powitał Pan Dariusz Turzyniecki. Dzieci zaprezentowały piosenki o treści ekologicznej. W ramach podziękowania wszyscy zostali poczęstowani słodkim upominkiem

więcej w galerii

Dzień Otwarty
 
Dnia 16 kwietnia w Przedszkolu nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbył się Dzień Otwarty pod hasłem „W krainie Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego lasu”. Podczas pobytu w przedszkolu rodzice i dzieci miały okazję zwiedzić wszystkie grupy wiekowe, w których odbyły się ciekawe zajęcia i wspólne zabawy. Na zakończenie spotkania wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek. Na maluchy czekały także pamiątkowe kolorowe baloniki. Wszystkim, którzy tego dnia skorzystali z naszego zaproszenia bardzo dziękujemy za obecność i miło spędzony czas. Dzień Otwarty zorganizowała Ewa Torbiczuk.
 

więcej w galerii

Kolorowe kanapki
 
Dnia 26 kwietnia w grupie II „Prosiaczki” odbyło się zajęcie otwarte na które zostali zaproszeni wszyscy rodzice. Podczas zajęcia dzieci z pomocą rodziców wykonały kolorowe, zdrowe i pyszne kanapki. Wszyscy bardzo się zaangażowali w związku z czym na każdej kanapce powstały twórcze oraz  pomysłowe kompozycje. Zajęcie prowadziła Ewa Torbiczuk.
 

więcej w galerii

Las i jego mieszkańcy
 
W Przedszkolu Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbył się II Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pod hasłem „Las i jego mieszkańcy”. W turnieju udział wzięły dzieci 6 – letnie z krasnostawskich przedszkoli. Króliczki z Przedszkola Nr 4 zaprezentowały inscenizację „Chrońmy przyrodę”, oraz zaśpiewały piosenki ekologiczne. Następnie drużyny z każdego przedszkola rozwiązywały zagadki, układały puzzle, oraz rozpoznawały dary lasu za pomocą dotyku. Wszystkie dzieci wykazały się ogromną wiedzą o lesie i ochronie środowiska. Każde przedszkole dostało nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Krasnystaw – Andrzeja Jakubca. Spotkanie prowadziły Ewa Szewczak i Danuta Kubina.
 

więcej w galerii

Szanuj las i zwierzęta
 
W kwietniu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Szanuj las i zwierzęta”. Podczas spotkania dzieci 5 letnie zaprezentowały montaż słono – muzyczny, a 6 latki zaśpiewały piosenki o tematyce ekologicznej. W międzyczasie odbyły się zabawy integracyjne, podczas których wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Uczestnikom i zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy! Spotkanie prowadziła Danuta Kubina.
 

więcej w galerii

Wycieczka do Teatru
 
Dnia 18 kwietnia 2012 roku dzieci grupy „Prosiaczki” i „Sowy” wybrały się na wycieczkę do Teatru Andersena w Lublinie, gdzie obejrzały spektakl pt „Piotruś Pan”. Przedszkolaki były pod wrażeniem scenerii i grających w teatrze aktorów. Pełni wrażeń i pozytywnych emocji  wróciliśmy do przedszkola.
 

więcej w galerii

 
 
 
Cudze chwalicie swego nie znacie
 
Dzieci 6 letnie z grupy Króliczki wzięły udział w XII Turnieju pod hasłem „Moja ojczyzna” zorganizowanym przez Przedszkole Nr 8. Dzieci ze wszystkich przedszkoli w naszym mieście zaprezentowały różne regiony naszego kraju. Po występach przybyłych gości zaproszono na poczęstunek i po odbiór nagród, które ufundował Urząd Miasta Krasnystaw.

więcej w galerii

Kubuś Puchatek i przyjaciele
 
Dnia 2 marca w naszym przedszkolu rozstrzygnięty został międzygrupowy konkurs plastyczny pod hasłem „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Dzieci z grupy Sowy zaprezentowały pantomimę o Kubusiu i jego przyjaciołach. Nie zabrakło także zagadek i wspólnych zabaw. Następnie dzieci wraz z nauczycielkami wybrały najciekawszą pracę z każdej grupy. Nagrody otrzymali:
gr I – Monika Błaszczak
gr II – Łukasz Przychodaj
gr III – Wiktoria Gąsak
gr IV – Wiktoria Wolska
 Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do brania udziału w następnych konkursach.
 

więcej w galerii

Poznajemy zawody
 
8 marca w Przedszkolu Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbyło się spotkanie z paniami pracującymi w różnych zawodach. Zaproszono panią farmaceutkę, panią weterynarz i panią kosmetyczkę. Goszczące w przedszkolu panie opowiadały dzieciom o swojej pracy. Przedszkolaki chętnie zadawały pytania, oraz rozwiązywały zagadki przygotowane przez panią weterynarz. Pani farmaceutka opowiedziała dzieciom o witaminach, a pani kosmetyczka zaciekawiła dzieci przedłużaniem rzęs. W ramach podziękowania za spotkanie przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki, a następnie chłopcy złożyli wszystkim paniom życzenia i wręczyli upominki z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie prowadziła nauczycielka Ewa Szewczak.
 

więcej w galerii

Prosiaczki u  weterynarza
 
29 marca grupa „Prosiaczki” wybrała się na wycieczkę do lecznicy weterynaryjnej ESKULAP. Tam spotkała się z przemiłą panią weterynarz, która pokazała wszystkim kotka, który przeszedł zabiegi pielęgnacyjne, oraz pani Dorota zaprezentowała dzieciom narzędzia służące do pracy weterynarza. Dzieci same mogły przekonać się jak bije serce u zwierzaczka. Pani weterynarz odpowiadała na każde pytanie zadawane przez dzieci, dlatego też dowiedzieliśmy się jak w odpowiedni sposób dbać o naszych pupili. Wycieczkę zorganizowała Ewa Torbiczuk.
 

więcej w galerii

Wiosenny kram z piosenkami
 
W marcu już po raz drugi zagościł w naszym przedszkolu pan Leszek Orzeszek, który bawił się z dziećmi w bardzo ciekawe wiosenne zabawy. Wszystkie dzieci były zachwycone wspólnymi zabawami i tańcami. Pan Leszek zabrał wszystkie dzieci w muzyczną podróż do krainy wiosny.
 

więcej w galerii

Wycinanki w przedszkolu
 
W Przedszkolu Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbył się „Dzień wycinanki”. Z tradycyjnymi wycinankami regionu lubelskiego zapoznała dzieci twórczyni ludowa Danuta Perestaj, która jest również nauczycielką przedszkola. Wszystkie dzieci były bardzo zaciekawione widząc swoją panią w nowej roli i odmiennym stroju. Z uwagą i zainteresowaniem oglądały gotowe wycinanki, oraz proces ich powstawania. Przedszkolaki pod opieką  i kierunkiem twórczyni, oraz swoich nauczycielek wycięły swoje własne wycinanki, które zostały wyeksponowane na wystawie w holu przedszkola.
 

więcej w galerii

Dokarmianie zwierząt
 
Dzieci 6 letnie z grupy „Króliczki” w ramach realizacji programu ekologicznego „Tęczowa drużyna” przez zimę systematycznie dokarmiały ptaki , oraz wybrały się na wycieczkę do lasu w Borku w celu dokarmiania leśnych zwierzątek. Przy okazji miały możliwość podziwiania zimowego krajobrazu zimą.
 

więcej w galerii

„Nie wszystko złoto co się świeci”
 
W lutym w naszym przedszkolu zagościli aktorzy z teatru Arkadia z Krakowa, aby przedstawić dzieciom teatrzyk pt. „Nie wszystko złoto co si świeci”. Bajka przeplatana była elementami humorystycznymi, co dzieciom bardzo się podobało. Zaprezentowali przygody Zajączka i Misia, zwracając uwagę dzieci na takie cechy jak – kultura osobista, dobroć, grzeczność i przyjaźń.
 

więcej w galerii

Bal Walentynkowy
 
Walentynki już na dobre zadomowiły się w Przedszkolu Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie. Walentynki to dzień, w którym nie boimy się mówić o swoich uczuciach i emocjach. Dzieci szczerze i otwarcie wypowiadały się, co oznacza słowo miłość i kogo najbardziej kochają. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki o zakochanych parach, brały udział w konkursach, a także bawiły się przy muzyce o miłości. Wszystkim bardzo podobał się walentynkowy dzień, a dzieci wiedzą kiedy należy używać słowa: lubię Cię i kocham. Uroczystość prowadziła nauczycielka Ewa Liszka.
 

więcej w galerii

Wycinanki w przedszkolu
 
W Przedszkolu Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbył się „Dzień wycinanki”. Z tradycyjnymi wycinankami regionu lubelskiego zapoznała dzieci twórczyni ludowa Danuta Perestaj, która jest również nauczycielką przedszkola. Wszystkie dzieci były bardzo zaciekawione widząc swoją panią w nowej roli i odmiennym stroju. Z uwagą i zainteresowaniem oglądały gotowe wycinanki, oraz proces ich powstawania. Przedszkolaki pod opieką  i kierunkiem twórczyni, oraz swoich nauczycielek wycięły swoje własne wycinanki, które zostały wyeksponowane na wystawie w holu przedszkola
 

więcej w galerii

Zabawy integracyjne
 
Dzieci 5 letnie z Przedszkola Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odwiedziły przedszkolaków w Lubańkach. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały część artystyczną i zaśpiewały piosenki o wiośnie. Następnie odbyły się zabawy integracyjne, oraz zabawy w Sali zmysłów. Na koniec spotkania dzieci  wręczyły upominki i cukierki przedszkolakom z Ośrodka Rehabilitacyjno – Terapeutycznego. Wszystkim bardzo się podobało spotkanie, które przebiegło w atmosferze przyjaźni i wzajemnej akceptacji.
 

więcej w galerii

 
 
Bal u 7 wróżek
 
Dnia 27 stycznia 2012 w Przedszkolu Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie odbyła się zabawa choinkowa pod hasłem „Bal u 7 wróżek”. Dzieci przebrane za barwne postacie wesoło tańczyły i bawiły się przy dźwiękach wesołej  muzyki. Nie zabrakło także  Św. Mikołaja, na którego dzieci czekały z niecierpliwością. Po zapewnieniach, że będą starały się zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj obdarował ich prezentami. Wszystkie dzieci zaprosiły Mikołaja do wspólnych pląsów i tańców, w których udział wzięli także rodzice. Zabawę prowadziła nauczycielka Danuta Perestaj, oraz Dawid Modrzejewski – nauczyciel tańca.
 

więcej w galerii

Kochamy Babcię i Dziadka
 
Jak co roku w  Przedszkolu Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie w każdej grupie wiekowej odbyły się spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie przygotowanym dla nich programie artystycznym. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz składały życzenia. Niejednej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku oglądając wnuków. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły laurki, a następnie wszyscy  zostali zaproszeni  zostali na kawę, herbatę i słodki poczęstunek.
 

więcej w galerii

Koncert kolęd i pastorałek
 
Dzieci z grupy IV „Króliczki” wzięły udział w Między przedszkolnym koncercie kolęd i pastorałek. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając kolędy i pastorałki przed licznie zgromadzoną publicznością. W nagrodę za występy dzieci  i panie otrzymały dyplomy z podziękowaniami, oraz upominki. Organizatorem koncertu kolęd było Przedszkole Nr 1 w Krasnymstawie.
 

więcej w galerii

„Króliczki” z kolędą w Ośrodku Rehabilitacyjno – Terapeutycznym
 
 
Przedszkolaki z grupy „Króliczki” przedstawiły Jasełka dla dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego w Lubańkach. Przedszkolaki miały również przyjemność skorzystać z sali zmysłów, która na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie.
 

więcej w galerii

Śladami dinozaurów
 
Na terenie naszego przedszkola odbył się pokaz multimedialny pt. „Śladami dinozaurów”. Dzieci miały okazję poznać historię powstania dinozaurów, oraz obejrzeć eksponaty przedstawiające prehistoryczne gady.
 

więcej w galerii

Wizyta dzieci ze szkoły
 
W styczniu dzieci z grupy IV „Króliczki” zaprosiły dzieci z kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 1. Przedszkolaki zaprezentowały kolegom i koleżankom koncert kolęd, a następnie zaprosiły wszystkich do udziału w  zabawach integracyjnych.
 

więcej w galerii

 
 
Hej kolęda, kolęda…
 
Zgodnie z tradycją w Przedszkolu Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie 21 grudnia odbyła się uroczysta Wigilia dla dzieci i pracowników placówki. Honorowym gościem podczas spotkania był ksiądz proboszcz Roman Skowron, który odczytał fragment Pisma Świętego, oraz siostra Ludwika Zelek. Było składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie i degustacja tradycyjnych świątecznych potraw.

więcej w galerii

Kram z piosenkami
 
2 grudnia 2011 w Przedszkolu Nr 4 odbył się „Jesienny kram z piosenkami”. Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu artystów z Lublina. Przedszkolaki uczyły się także wielu jesiennych piosenek i zabaw, a także tańczyły wspólnie macarenę i lambadę. Podczas spotkania panowała wspaniała atmosfera.
 

więcej w galerii

Spotkanie z twórczynią ludową
 
21 grudnia 2011 w naszym przedszkolu gościliśmy twórczynię ludową. Pani Teresa Nowak zaprezentowała dzieciom ludowe ozdoby choinkowe, które sama wykonuje na szydełku. Dzieci chętnie słuchały opowieści o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych, oraz o dawnej wieczerzy wigilijnej. Pod kierunkiem twórczyni ludowej dzieci wykonały papierowe ozdoby na choinkę. Pani Teresa Nowak zaprezentowała dzieciom również swój lubelski strój ludowy.

więcej w galerii

Wigilia z rodzicami
 
Zgodnie z tradycją w Przedszkolu Nr 4 każda grupa wiekowa zaprosiła rodziców, którzy mieli okazję złożyć sobie nawzajem świąteczne życzenia, wykonać wspólnie świąteczne stroiki, a także obejrzeć Jasełka w wykonaniu swoich dzieci.
 

więcej w galerii

 
Andrzejkowe Czary Mary
 
Andrzejki w Przedszkolu Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. W zabawie andrzejkowej brały udział wszystkie grupy przedszkolaków. Dzieci poznały tradycje ludowe i wróżby andrzejkowe przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą spodeczków oraz losowania magicznych liczb i kolorów. Dodatkową atrakcją podczas spotkania były zabawy prowadzone przez pana Dawida Modrzejewskiego, który w przedszkolu uczy tańców. Warto organizować tego typu spotkania i uroczystości ponieważ łączą pokolenia, pozwalają na zachowanie w naszej pamięci wielu zwyczajów ludowych, a dzieciom sprawiają  dużą przyjemność. Spotkanie przygotowały i prowadziły nauczycielki Ewa Torbiczuk i Ewa Szewczak.

więcej w galerii

W krainie książek
 
  15 września „Prosiaczki” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki dla dzieci w Krasnymstawie. Przedszkolaki wysłuchały bajki pt „Misie” przeczytanej przez panią Monikę pracującą w bibliotece. Dzieci miały także okazję zwiedzić pomieszczenia i obejrzeć książki znajdujące się w bibliotece. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Na pewno częściej będziemy odwiedzać bibliotekę i panie tam pracujące.

więcej w galerii

Dzień Pluszowego Misia
 
25 listopada 2011r w Przedszkolu Nr 4 im Kubusia Puchatka obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym szczególnym dniu pani Danuta Kubina zaprosiła wszystkie dzieci z naszego przedszkola do wspólnego świętowania. Dzieci bawiły się ze swoimi misiami przy muzyce. Rozwiązywały zagadki dotyczące ulubionych bohaterów, brały udział w zmaganiach konkursowych. Każda grupa zaprezentowała swój „misiowy” program artystyczny.
Wszystkie dzieci za wspaniałą zabawę i za to, że tak kochają swoje misie zaśpiewały wszystkim znaną piosenkę „Pokochaj pluszowego misia”. Obchody tego święta zakończone zostały wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

więcej w galerii

Pasowanie na przyjaciół Kubusia Puchatka
 
Jak co roku w Przedszkolu Nr 4 w Krasnymstawie, w każdej grupie wiekowej odbyło się uroczyste pasowanie dzieci na Przyjaciół Kubusia Puchatka. Podczas  uroczystości dzieci zaprezentowały przed rodzicami swoje umiejętności i wiadomości zdobyte w przedszkolu. Każda grupa przygotowała swój scenariusz imprezy, ale wszędzie panowała przemiła atmosfera i wszyscy świetnie się bawili. Każde dziecko zostało uroczycie pasowane przez panią dyrektor Agnieszkę Guz na „Maleństwo”, „Prosiaczka”, „Sowę” i „Króliczka”. Podczas spotkań nie zabrakło oczywiście samego Kubusia Puchatka. Po złożeniu ślubowania i pasowaniu wszyscy goście udali się na przepyszny tort przygotowany specjalnie na tą okazję.

więcej w galerii


Listopad 2011r.


 
 
„Wycieczka do Muzeum”
 
17 października 2011r dzieci z grupy „Prosiaczki” wybrały się na wycieczkę do Muzeum w Krasnymstawie. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały wystawę i dzieła twórców ludowych. Dzieci miały także okazję podziwiać wystawę okrętów wykonanych przez Tomasza Guz. „Prosiaczkom” bardzo się podobała wycieczka.

więcej w galerii

„Spotkanie z policjantem”
 
Dzieci z naszego przedszkola czynnie uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji w Krasnymstawie. Panowie policjanci udzielili dzieciom wskazówek o zasadach bezpieczeństwa, a także o znakach drogowych. Dzieci miały możliwość zadawania pytań. Największą atrakcją dla przedszkolaków była nauka prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

więcej w galerii

„Kopciuszek” w przedszkolu
 
W październiku dzieci z wielką radością i ciekawością oglądały i wzięły czynny udział w bajce granej przez aktorów pt. „Kopciuszek”. Przedszkolakom bardzo się podobało, wszystkie dzieci były pod wrażeniem scenerii i kostiumów zaprezentowanych przez wspaniałych aktorów

więcej w galerii

„Jesienny musical”
 
Jesień kolorowa, jesień rozśpiewana – wszystkie dzieci z Przedszkola Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie śpiewały i bawiły się w rytmach największych jesiennych przebojów dziecięcych. Dzięki temu, że większość piosenek była przedszkolakom znana, to wszyscy śpiewali głośno i radośnie, a Pani Jesień tego dnia słońca nam nie żałowała. Spotkanie przygotowała i prowadziła nauczycielka Ewa Torbiczuk.

więcej w galerii

„Święto drzewa”
 
10 października obchodzone jest w Polsce „Święto drzewa”. Obchody tego święta poświęcone są właśnie sadzeniu i ochronie młodych drzewek. Tego dnia dzieci z naszego przedszkola spotkały się wspólnie, aby dowiedzieć się o ochronie środowiska, a następnie wyszły do ogrodu przedszkolnego w celu posadzenia drzewek. Święto drzewa zorganizowała nauczyciela Ewa Szewczak.

więcej w galerii

„Dzień Edukacji Narodowej”
 
Dnia 13 października 2011r w naszym przedszkolu odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci z poszczególnych grup wiekowych zaprezentowały montaż słowno – muzyczny dla wszystkich pracowników placówki. Następnie pani dyrektor przedszkola Agnieszka Guz wręczyła pracownikom nagrody i dyplomy z podziękowaniami za szczególne osiągnięcia w pracy. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pracownikom i gościom upominki, na czym uroczystość zakończono. Panowała miła i przyjazna atmosfera. Spotkanie przygotowała i prowadziła nauczycielka Danuta Perestaj.

więcej w galerii

„Mamo, Tato baw się ze mną”
 
Dzieci 5 – letnie z Przedszkola Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie miło spędziły czas na wycieczce w Krainie Zabaw w Zamościu wraz z rodzicami. Na spotkaniu integracyjnym rodzice mieli możliwość pobawić się z dziećmi, poobserwować swoje pociechy na tle grupy, oraz wymienić się swoimi poglądami. Dzieci zaś miały wiele frajdy i radości. Inicjatorkami spotkania integracyjnego były nauczycielki Edyta Grzesiak i Ewa Liszka.

więcej w galerii

„Urodziny Kubusia Puchatka”
 
Dnia 13 października 2011r obchodziliśmy urodziny naszego patrona – Kubusia Puchatka. W tym uroczystym dniu dzieci z poszczególnych grup wiekowych przygotowały zabawy związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi. Na początku prowadząca Agnieszka Bosowska – Maciejewska przedstawiła historię powstania książki pt. „Kubuś Puchatek”, a następnie dzieci wysłuchały jej fragmentu. Podczas spotkania dzieci zaśpiewały 100 lat solenizantowi i wszyscy wręczyli Kubusiowi prezenty składając serdeczne życzenia. Nie obyło się bez tortu urodzinowego, który smakował wyśmienicie. Zabawom przy muzyce nie było końca.

więcej w galerii

Zabawy z Kubusiem Puchatkiem
 
15 września w Przedszkolu Nr 4 im Kubusia Puchatka w Krasnymstawie dzieci z całego przedszkola wzięły udział w spotkaniu pod hasłem „Zabawy z Kubusiem Puchatkiem”. Przedszkolaki z każdej grupy wiekowej zaprezentowały zabawy taneczne, zapraszając wszystkich do wspólnego tańca. Podczas spotkania oprócz gościa honorowego – Kubusia odwiedzili nas jego przyjaciele Prosiaczek i Króliczek. Podczas spotkania, które prowadziła nauczycielka Ewa Szewczak panowała wesoła i radosna atmosfera.

więcej w galerii

„Sprzątanie Świata”
 
Jak co roku nasze przedszkole włączyło się do akcji „Sprzątanie Świata”. Przedszkolaki wyposażone w gumowe rękawice i worki, z wielkim zaangażowaniem posprzątały najbliższy teren wokół przedszkola. Głównym celem akcji było ukazanie skutków zaśmiecania otoczenia, oraz wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska. Na zakończenie wszystkie dzieci zostały zaproszone na pieczone kiełbaski ufundowane przez pana Burmistrza Krasnegostawu – Andrzeja Jakubca. Serdecznie dziękujemy!

więcej w galerii

 
„Dzień otwarty w Nadleśnictwie”
 
23 września 2011r  Nadleśnictwo Krasnystaw zorganizowało „Dzień otwarty”. Dzieci z naszego przedszkola przyjęły zaproszenie i wyruszyły na wycieczkę do lasu w Borku. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. wycieczka po ścieżce edukacyjnej z panem leśnikiem, oglądanie filmu przyrodniczego, zbieranie darów jesieni. Przedszkolaki zostały zaproszone na pyszne kiełbaski z grilla, które wszystkim bardzo smakowały. Pełne wrażeń i zadowolone dzieci wróciły do przedszkola. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

więcej w galerii